Junior B/C Championships - Central Federal District (Stage 3)
Kolomna 4 - 5 February 2020 Source: www.kolomna-speed-skating.com
3000m Men - Junior B 4 February 2020
Rank | Name | Country | Time | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Aleksej CZVETKOV | MB2 | IAR | 3.59,53 | PR SB | |
2 | Pavel AREFEV | MB2 | IAR | 4.04,47 | PR SB | |
3 | Denis GOLIK | MB1 | IAR | 4.10,33 | ||
4 | Maksim KOLCZOV | MB1 | IAR | 4.11,37 | PR SB | |
5 | Sergej BUKUEV | MB1 | IAR | 4.12,62 | PR SB | |
6 | Dmitrij KORTIKOV | MB2 | IAR | 4.13,68 | ||
7 | Daniil NAJDENYSHEV | MB1 | IAR | 4.14,17 | PR SB | |
8 | Ivan TARASOV (2003) | MB2 | IAR | 4.15,77 | SB | |
9 | Ilya ANOKHIN | MB1 | IAR | 4.19,66 | ||
10 | Nikita BURMISTROV | MB2 | IAR | 4.19,86 | ||
11 | Dmitrij GRISHHENKO | MB1 | IAR | 4.20,40 | PR SB | |
12 | Ivan OGURCZOV | MB2 | IAR | 4.21,57 | ||
13 | Dmitrij RAFIKOV | MB2 | IAR | 4.26,37 | ||
14 | Mikhail SOBOLEV (2003) | MB1 | IAR | 4.27,70 | PR SB | |
15 | Yaroslav CHERNENKO | MB1 | IAR | 4.29,00 | ||
16 | Igor MOSKALENKO | MB2 | IAR | 4.30,24 | ||
17 | Nikita DOLOTOV | MB1 | IAR | 4.32,36 | ||
18 | Dmitrij PLYUSNIN | MB1 | IAR | 4.32,47 | ||
19 | Pavel CHINCHUK | MB1 | IAR | 4.33,15 | PR SB | |
20 | Andrej KALINKIN | MB1 | IAR | 4.33,83 | PR SB | |
21 | Artur BOLSHAKOV | MB2 | IAR | 4.34,14 | PR SB | |
22 | Oleg OSOKIN | MB1 | IAR | 4.34,49 | ||
23 | Egor LESHKEVICH | MB1 | IAR | 4.36,40 | ||
24 | Daniil GORYACHEV | MB2 | IAR | 4.40,00 | PR SB | |
25 | Kirill PODGORNYJ (2003) | MB2 | IAR | 4.40,45 | ||
26 | Ivan RAZIN | MB1 | IAR | 4.41,24 | ||
27 | Danila LIPATOV | MB1 | IAR | 4.43,09 | ||
28 | Mikhail PILTYAEV | MB2 | IAR | 4.51,27 | PR SB | |
29 | Aleksej PLACHINDA | MB1 | IAR | 4.52,29 | ||
30 | Egor FEDOSOV | MB2 | IAR | 5.03,13 | PR SB | |
31 | Pavel MAKAROV | MB2 | IAR | 5.09,53 | ||
32 | Matvej BAUKOV | MB1 | IAR | 5.22,83 | PR SB | |
DNF | Matvej MATVEEV | MB1 | IAR | DNF | ||
WDR | Pavel KORYAEV | MB2 | IAR | WDR |
PR - Personal Record, SB - Season Best
Native Language Names